Gospodarsko inženirstvo  > Uncategorized >  Predavatelj GING-Gradbeništvo prejel nagrado za najboljšo inovacijo iz javnih raziskovalnih organizacij v letu 2023

0 Comments

V petek, 13. 10. 2023, je bila v okviru 16. Mednarodne konference o prenosu tehnologij  (ITTC) v prostorih Instituta »Jožef Stefan« podeljena posebna nagrada za najboljšo inovacijo iz javnih raziskovalnih organizacij 2023. Letošnja prejemnika nagrade sta doc. dr. Zoran Pučko in zasl. prof. dr. Danijel Rebolj s Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru. Njuna inovacija »WatchBuilt« se je pomerila na tekmovanju, kjer je mednarodna žirija ocenjevala posamezne »pitch« predstavitve inovacij glede na njihov komercialni potencial. Žirija, ki so jo sestavljali investitorji in strokovnjaki za komercializacijo tehnologij, je inovacijo WatchBuilt nagradila s finančno nagrado v višini 1250 evrov.

Inovacija WatchBuilt temelji na nosljivi napravi, ki je nameščena na varnostni čeladi. Naprava je opremljena s tehnologijo 3D skeniranja in drugimi komponentami, ki zajemajo 3D podatke v realnem času med gradnjo. Sistem samodejno identificira elemente v digitalnem modelu stavbe, kar omogoča neposredno primerjavo med načrtovanimi in dejanskimi procesi gradnje in s tem proaktivno prepoznavanje in reševanje morebitnih težav.

Izumiteljema iskreno čestitamo za izjemen dosežek.