Spletni portal študijskega programa Gospodarsko inženirstvo

Prispevki

Filip Mlinšek

Študent magistrskega študijskega programa GING-S prejel nagrado Univerze v Mariboru

Na slovesnosti ob Rektorjevem dnevu, dne 27. 1. 2016, je študent magistrskega študijskega programa GING-S Filip Mlinšek prejel plaketo Leona Štuklja. Filip je vrhunski smučar, ki ob svojem športnem udejstvovanju pridni študira na Fakulteti za strojništvo. Še posebej je treba izpostaviti zadnji večji uspeh, saj je Filip osvojil edino medaljo na 27. zimski univerzijadi in tako ohranil niz zbiranja medalj na najpomembnejšem univerzitetnem športnem tekmovanju na svetu. 27. zimska univerzijada je imela dva gostitelja. Nordijski del in biatlon je med 24. 1. in 1. 2. 2015 gostila Slovaška, med 4. in 14. februarjem pa je drugi del z alpskimi disciplinami in drsalnimi športi gostila Granada. Slovenijo je na univerzijadi zastopalo 18 športnikov, štirikrat so se uvrstili med deseterico, slalomist Filip Mlinšek pa je z bronasto medaljo poskrbel za najboljšo slovensko uvrstitev na univerzijadi. Ohranil je 3. mesto iz prve vožnje in prišel do tretje medalje na univerzijadah.

Ob prejemu nagrade Filipu Mlinšku iskreno čestitamo!